ارتباط با ایمیل

info@Yektaafrooz.com

خدمات پس از فروش

شرایط و خدمات گارانتی شرکت یکتاافروز

کلیه محصولات شرکت یکتاافروز پس از طی کردن آزمایشات مختلف(Aging Test) و پس ازتست کنترل کیفی نهایی، بسته بندی و به بازار فروش عرضه می گردد.

لازم به ذکر می باشد کلیه محصولات یکتاافروز متمایز با سایر محصولات موجود در بازار، aging Test را در شرایط مختلف پاس نموده و روانه بازار می گردد، لذا این اطمینان و تعهد به شما مشتریان گرامی داده می شود که محصول نهایی که خدمت شما ارائه شده است فاقد هرگونه عیوب فنی،از کارخانه خارج و به بازار عرضه می گردد.

باتوجه به سیاست گذاری ها و نگرش شرکت به آینده محصولات روشنایی و باتوجه به همین فرایند تولید و انجام این تست ها، محصولات این شرکت موفق به اخذ نشان استاندارد از کشور عزیزمان ایران و همچنین استاندارد صادرات به اروپا عنوان CEاروپا، ایزو 9001، سیستم مدیریت کیفیت، ایزو 14001، سیستم مدیریت زیست محیطی و ایزو 45001، سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت گردیده است.

شرایط و مواردی که شامل گارانتی نمی باشد :

شرکت یکتا افروز در صورت ارجاع کالای معیوب به واحدهای گارانتی، قطعه مورد نیاز محصول را به هیچ عنوان تعمیر نمی کند، در صورتی که امکان تعمیر و یا تعویض دیودهای LED به صورت یک یا چند عددی در PCB یا نوار SMD و یا تعمیر و تعویض قطعات معیوب درایور کاملا فراهم می باشد، لذا علی رغم امکان تعمیر شرکت یکتا افروز با تعویض کل نوار SMD یا PCB و کل درایور مشکل را با تعویض قطعه مورد نظر رفع می نماید، ضمنا خاطر نشان می گردد که این پروسه تعویض کامل قطعات به دلیل تغییر مدل ها، طرح ها، رنگ بدنه محصولات و سایر موارد فنی که در محصولات به صورت همزمان مستهلک شده است انجام می پذیرد.

نحوه تعویض درایور در بخش گارانتی

نحوه تعویض درایور در بخش گارانتی

نحوه تعویض SMD در بخش گارانتی

نحوه تعویض SMD در بخش گارانتی

سوالات متداول

شرکت یکتا افروز تاریخ اتمام گارانتی را در پشت یا کنار محصول به صورت لیزر پرینت حک می کند که طبعا پس از اتمام تاریخ محصول مورد نظر فاقد گارانتی می باشد، ولی مصرف کنندگان میتوانند از خدمات پس از فروش شرکت پس از اتمام تاریخ گارانتی با هماهنگی با بخش خدمات پس از فروش استفاده کنند
نکته مهم؛ در برخی از موارد خاص با هماهنگی های لازمه نمایندگان و عاملین فروش با شرکت تاریخ گارانتی از زمان صدور فاکتور محاسبه می شود.

با توجه به استقبال فراوان از محصولات یکتا افروز این شرکت در حال جذب نمایندگی از شهرهای مختلف می باشد لذا برای اطلاع از نمایندگی ها ی کشور با شماره ۰۲۱۶۶۷۴۹۵۰۰ تماس حاصل فرمایید.

لازم به ذکر است خریداران محترم ملزم به کنترل و سلامت کالا در هنگام خرید و تحویل از فروشنده می باشد لذا بدیهی است به دلیل عدم امکان پیگیری نحوه وقوع آسیب فیزیکی به محصول، کالا فاقد گارانتی می باشد اما شرکت یکتا افروز ، همواره آماده پاسخگویی و ارائه خدمات فاقد گارانتی نیز می باشد.

خیر، به دلیل عدم ارائه کیفیت مطلوب در محصولات با تکنولوژی DOB یا همان فاقد درایور یا نصب درایور روی LED بصورت قطعات قابل رویت و همچنین داشتن فیلیکر یا همان سوسو زدن که به راحتی با دوربین موبایل قابل تشخیص هست و همچنین به دلیل ضعف در وقوع نوسانات برق شهری بصورت کم نور و پر نور شدن و درنتیجه عدم امکان ارائه دو سال گارانتی برای این دسته از محصولات، شرکت یکتا افروز فاقد هر گونه محصول تولیدی با تکنولوژی DOB می باشد.

در اینگونه موارد خاص با رجوع به سایت شرکت یکتا افروز قسمت خدمات پس از فروش بخش شکایات، موضوع مورد نظر خود را صرفا با قراردادن نام، شهر و شماره تماس خود، فارغ از اعلام مشکل ثبت نمایید تا کارشناسان ما بلافاصله موضوع را پیگیری نمایند.

شما میتوانید با ثبت اطلاعات تماس خود در بخش خبرنامه سایت یکتا افروز از اخبار، تاریخ نمایشگاه هاو محصولات جدید باخبر و همچنین کاتالوگ محصولات را دریافت نمایید.