ارتباط با ایمیل

info@Yektaafrooz.com

معرفی واحد ها

واحد تحقیق و توسعه(R&D)

ارتقاء فناوری ها ایجاد نوآوری ها، بهبود پروسه تولید محصولات و فرآیندها، و انجام آزمایشها و تحقیقات پایه ای است و این حوزه را باید افرادی با انگیزه و خلاق تشکیل دهند. در کارخانه یکتا افروز خوشبختانه این بخش را جوانانی با استعداد و کوشا در زمینه تحقیق و پژوهش تشکیل داده است که با فراهم  بودن بسترتحقیق و توسعه توانسته اند به موفقیت های زیادی دست پیدا کنند. از طرفی تحقیق و آزمایشها به ایجاد محصولات نوآور و با کیفیت بالا کمک میکند تا این محصولات بتوانند باعث جذب مشتریان جدید و افزایش رضایت مشتریان فعلی شوند. یکی دیگر از مزایای این بخش این است که با بررسی و تحلیل فرآیندهای موجود در کارخانه،میتوان اقدام به بهبود آنها و افزایش بهره وری کرد و این بهبودها میتواند منجر به کاهش هزینه ها و زمان تولید شود. کارکنان واحد تحقیق و توسعه شرکت یکتا افروز با داشتن دانش و تجربه بسیار بالا در زمینه صنعت روشنایی توانسته اند مهارتهای کارکنان دیگر را نیز ارتقاء دهند و باعث رشد توانمندی های سازمانی شوند.

طراحی صنعتی

طراحی صنعتی در فرآیند تولید روشنایی نقش بسزایی دارد. در مجموعه روشنایی یکتا افروز، متخصصان در این زمینه فعالیت های زیادی دارند تا بتوانند محصولاتی باکیفیت و کاربردی را در بازار فعال روشنایی عرضه نمایند.
مهندسین درطراحی قالبهای چراغ ولامپ،بروزترین تکنولوژی وایده راطراحی میکنند تا به بهترین بهره وری و رضایت دست یابند.
در طراحی صنعتی مجموعه یکتا افروز، مهندسین به تمامی نکات مهم توجه زیادی دارند از جمله توجه به بهینه سازی انرژی که با طراحی قالب و ریخته گری و اکستروژن آلومینیوم و از طرفی توجه به ارگونومی محصول که میتواند پل ارتباطی بین کاربر و چراغ تولید شده باشد و بتواند به راحتی با محصولات آشنا و از آن هادرموقعیتهای مختلف استفاده کند.درطراحیهای صنعتی بااستفاده ازنرمافزارها ی به روزدنیا،باگذشت زمان میتوان به تجربیات زیادی دست پیداکرد.

آزمایشگاه

آزمایشگاه روشنایی یکتا افروز؛ از تجهیزات مدرن و پیشرفته با برند های مطرح دنیا در زمینه روشنایی و الکترونیک مجهز شده است. در آزمایشگاه برای دستیابی به عملکرد دقیق و ایده آل، تمامی دستگاه ها دارای تاییدیه استاندارد ملی(کد کالیبراسیون) از آزمایشگاه های همکار اداره کل استاندارد میباشد و آزمون ها طبق استاندارد ملی در زمینه روشنایی انجام میپذیرد.
بخش تولید ابتدا مواد اولیه تهیه شده را به آزمایشگاه تحویل میدهد تا با استفاده از تجهیزات آزمایشگاهی، مورد آزمون و آنالیز قرار بگیرد و بعد از انجام فرآیند تست، تاییدیه نهایی ثبت میگردد و گزارش به تولید داده میشود. و تولید شروع به کار میکند.
بعد از مراحل تولید، محصول نهایی به آزمایشگاه تحویل داده می شود تا توسط تجهیزات، آزمون های مورد نیاز اعم از؛ آزمون نور سنجی، کارکردگی، دما، مقاومت و… انجام پذیرد و در صورت تایید آزمون ها، محصول به مرحله بعد منتقل میشود.

تولید صنعتی

سالن تولید قطعات
پایه اصلی یک کارخانه، سالن تولید آن مجموعه میباشد. این سالن از تجهیزات پیشرفته و ماشین آلات کاملی تشکیل شده است که صفر تا صد تولید یک چراغ و لامپ در آن انجام میشود. هر خط تولید دارای دستگاه های اصلی مخصوص است که وظایف هر یک با دیگری متفاوت خواهد بود و در فرآیند تولید مجموع این ماشین آلات، قطعه تولید شده بدون نقص را به ما تحویل میدهد. از طرفی کارگران و کارآمدان متخصص در این خطوط تولید حضور دارند تا به صورت دقیق و با کیفیت بالا قطعات را تولید کنند. برای افزایش بهرهوری و کاهش هدررفتها، سیستمهای مدیریت تولید به کار گرفته میشود تا تمام مراحل تولید به بهترین شکل انجام شود.

تولیدی مونتاژ

سالن مونتاژ مکان اصلی انجام عملیات مونتاژ و اتصال قطعات و اجزای مختلف محصولات است.نیروهای متخصص در این سالن قطعات مختلف را با دقت و هماهنگی با یکدیگر ترکیب میکنند تا محصول نهایی ساخته شود. در سالن مونتاژ یکتا افروز، کنترل کیفیت به صورت مداوم انجام میشود تا مطمئن شوند قطعات متصل شده به درستی کار میکنند و کیفیت نهایی محصول مطابق با استانداردها و نیازمندیهای مشتریان است. از طرفی سالن مونتاژ با اجرای بهینهترین روشها و فرآیندها در ترکیب قطعات، به بهبود کارایی و افزایش بهرهوری در فرآیند تولید کمک میکند. این بهبودها میتواند منجر به کاهش زمان تولید، کاهش هزینه ها و افزایش کیفیت محصولات شود.

کنترل کیفیت QC

کنترل کیفیت QC
در شرکت روشنایی یکتا افروز، بخش کنترل کیفیت را مجموعه ای از مهندسان و متخصصان خبره و کار بلد در زمینه روشنایی و الکترونیک تشکیل داده اند و با توجه به دوره های آموزشی در زمینه کنترل کیفیت و برنامه ریزی های آماری که توسط سازمان اداره استاندارد و خود مجموعه برای این دوستان برنامه ریزی شده تمامی نکاتی که در هنگام بازرسی از محصولات باید انجام گیرد را به مهندسان آموزش میدهند.
نظارت بخش QC از ابتدای مراحل فرآیند تولید؛ خرید مواد اولیه، آزمایش مواد اولیه، تولید قطعات، مونتاژ محصولات، آزمایشگاه، بسته بندی و خدمات پس از فروش وجود دارد و تمامی محصولات توسط گروه کنترل کیفیت با جدید ترین برنامه های نظارتی و نرم افزار های پیشرفته مورد بررسی قرار میگیرد.

ایجینگ تست

ایجینگ تست یا همان تست کارکردگی. این دستگاه زیر مجموعه بخش آزمایشگاه میباشد و توسط کارشناس فنی مجموعه یکتا افروز مورد آزمون قرار میگیرد.
محصولات روشنایی بعد از تولید و مونتاژ، به بخش آزمایشگاه منتقل شده تا تست و نمونه برداری های ادواری استاندارد را انجام دهند و با توجه به استاندارد مرتبط با لامپ و چراغ (استاندارد 5920- استاندارد 14434) در مدت زمان تعیین شده در آزمون کارکردگی یا همان Ageing ، تست صورت میگیرد و با on- off شدن جریان وارد شده میانگین عمر و عملکرد محصولات بدست می آید.

بسته بندی

محصولات بعد از تولید قطعات و مونتاژ و تست های آزمایشگاهی و تاییدیه کنترل کیفیت به مرحله بسته بندی میرسند. در این بخش محصولات توسط نیروهای فعال بخش بسته بندی، در نایلون هایی که برای هر آیتم مشخص شده قرار داده میشوند و بعد از مهر و موم کردن محصول در جعبه گذاشته و هر بخش در کارتن های بزرگتر جا گذاری می شوند. در این بخش سرعت عمل بسیار نقش مهمی دارد و نیرو ها تمام توان خود را در این بخش میگذارند تا هیچ محصولی با نقص و بدون در نظر گرفتن چارچوب اصلی بسته بندی که توسط تولید تعیین شده است از این بخش خارج نشود.

انبار

ذخیره سازی محصولات در انبار کارخانه صورت میگیرد تا محصولات تولیدی به صورت موقتی یا بلندمدت در آن قرار گیرند و بتوانند به موقع و به صورت دقیق و درست توزیع شوند. در این بخش محصولات بعد از تولید و بسته بندی به انبار تحویل داده میشوند و نیروهای این بخش با همکاری یکدیگر با استفاده از برنامه های پیشرفته حسابداری تعداد تولید هر محصول را ثبت و موجودی انبار را ذخیره و با نظم و دقت خاصی آن ها را در انبار جای گذاری میکنند. در این بخش همکاری و دقت دارای اهمیت زیادی باید باشد تا در ذخیره سازی محصولات دچار مشکل نشوند.

پخش و ارسال محصولات

قسمت پخش و ارسال یکی از بخش های حیاتی در کارخانه است که نقش بسیار مهمی در توزیع و عرضه محصولات به مشتریان و نمایندگان را دارد. این بخش دارای مسئولیت های بسیار زیادی میباشد؛ بسته بندی، لیبل گذاری، بخش دپو و بارگیری همگی این موارد در این بخش انجام میشود و از طرفی زمان در این بخش بسیار حیاتی و مهم است پس باید نیرو هایی که د ر این بخش مشغول بکار هستند بسیار دقیق و منظم عمل کنند تا مراحل به درستی و دقیق انجام شود و خطایی رخ ندهد. در کارخانه یکتا افروز تمامی دقت و تلاش بچه ها در این بخش بر مبنا کیفیت و همکاریست و با استفاده از ماشین آلات و نرم افزار های پیشرفته توانسته اند در توزیع و پخش از سایر شرکت ها پیشگام باشند.

فروش و مارکتینگ

واحد فروش یکی از بخش های کلیدی در ساختار سازمانی هر شرکت میباشد و مسئولیت فروش محصولات و خدمات ارائه شده توسط شرکت را بر عهده دارد.
این بخش در کارخانه صنایع روشنایی یکتا افروز؛ از کارشناسانی زبده و متخصص در زمینه مارکتینگ تشکیل شده است که با تعیین استراتژیهای مناسب سبب ارتقاء فروش، ایجاد ارتباط موثر با مشتریان و گزارشدهی منظم میتوانند نقش مهمی در رشد و پیشرفت شرکت داشته باشند. توجه به این بخش و اعطای اهمیت مناسب به فعالیتهای آن، به شرکت کمک میکند تا رقابتی پربارتر در بازار و رغبا داشته باشند.
از طرفی نمایندگان برند صنایع روشنایی یکتا افروز در سراسر ایران، با کارشناسان فروش شرکت بطور مستقیم در ارتباط هستند تا از آخرین اخبار ها و اطلاعیه هایی که شامل؛ سبدکالای جدید، تخفیفات، قرعه کشی ها و دیگر مزایای شرکت اطلاعپیدا کنند.

گارانتی و خدمات پس از فروش (دکتر یکتا افروز)

یکی از عوامل مهم در تعیین کیفیت محصولات روشنایی شرکت، وجود بخش گارانتی میباشد. بخش گارانتی در جذب اعتماد مشتری و افزایش رضایت کاربران نقش بسزایی دارد. هنگامی که مشتریان محصولاتی را خریداری میکنند مطمئن هستند شرکت دارای خدمات پس از فروش است و اگر زمانی محصول به مشکلی برخورد کند کارخانه پاسخگو آن خواهد بود و میتوانند از مزایای گارانتی استفاده کنند.