ارتباط با ایمیل

info@Yektaafrooz.com

سوالات متداول

شرکت یکتا افروز تاریخ اتمام گارانتی را در پشت یا کنار محصول به صورت لیزر پرینت حک می کند که طبعا پس از اتمام تاریخ محصول مورد نظر فاقد گارانتی می باشد، ولی مصرف کنندگان میتوانند از خدمات پس از فروش شرکت پس از اتمام تاریخ گارانتی با هماهنگی با بخش خدمات پس از فروش استفاده کنند
نکته مهم؛ در برخی از موارد خاص با هماهنگی های لازمه نمایندگان و عاملین فروش با شرکت تاریخ گارانتی از زمان صدور فاکتور محاسبه می شود.

با توجه به استقبال فراوان از محصولات یکتا افروز این شرکت در حال جذب نمایندگی از شهرهای مختلف می باشد لذا برای اطلاع از نمایندگی ها ی کشور با شماره ۰۲۱۶۶۷۴۹۵۰۰ تماس حاصل فرمایید.

لازم به ذکر است خریداران محترم ملزم به کنترل و سلامت کالا در هنگام خرید و تحویل از فروشنده می باشد لذا بدیهی است به دلیل عدم امکان پیگیری نحوه وقوع آسیب فیزیکی به محصول، کالا فاقد گارانتی می باشد اما شرکت یکتا افروز ، همواره آماده پاسخگویی و ارائه خدمات فاقد گارانتی نیز می باشد.

خیر، به دلیل عدم ارائه کیفیت مطلوب در محصولات با تکنولوژی DOB یا همان فاقد درایور یا نصب درایور روی LED بصورت قطعات قابل رویت و همچنین داشتن فیلیکر یا همان سوسو زدن که به راحتی با دوربین موبایل قابل تشخیص هست و همچنین به دلیل ضعف در وقوع نوسانات برق شهری بصورت کم نور و پر نور شدن و درنتیجه عدم امکان ارائه دو سال گارانتی برای این دسته از محصولات، شرکت یکتا افروز فاقد هر گونه محصول تولیدی با تکنولوژی DOB می باشد.

در اینگونه موارد خاص با رجوع به سایت شرکت یکتا افروز قسمت خدمات پس از فروش بخش شکایات، موضوع مورد نظر خود را صرفا با قراردادن نام، شهر و شماره تماس خود، فارغ از اعلام مشکل ثبت نمایید تا کارشناسان ما بلافاصله موضوع را پیگیری نمایند.

شما میتوانید با ثبت اطلاعات تماس خود در بخش خبرنامه سایت یکتا افروز از اخبار، تاریخ نمایشگاه هاو محصولات جدید باخبر و همچنین کاتالوگ محصولات را دریافت نمایید.